Mustang Race 2011


„Ideą Mustang Race 2011 jest przede wszystkim zaprezentowanie legendy amerykańskiej motoryzacji, naszego pomysłu na życie, a także dobra zabawa przy udziale klubowiczów i jego przyjaciół oraz publiczności. Pomysłodawcą rajdu jest Rafał „Alustar” Wrochna, który jest zagorzałym fanem Mustang Klub Polska, Mustangów oraz wyścigów na 1/4 mili.”

30 zespołów dysponujących samochodami Ford Mustang, pokonało w czasie czterodniowego wyścigu przeszło 700 km, przystając w: Sandomierzu (start), BełchatowieWłocławkuChojnicach i Kołobrzegu (meta).

Ekipa serwisowa CarForceOne podczas Mustang Race 2011 miała ręce pełne roboty. Mustangi to solidne samochody, jednak chęć wygranej i trudy wyścigu zebrały swoje żniwa – podczas wyścigu doszło do dwóch drobnych stłuczek, w jednym samochodzie uszkodziło się łożysko. Dodatkowo, w niektórych autach należało przeprowadzić drobne akcje serwisowe, takie jak regulacja gaźnika, wymiana klocków hamulcowych itp. Wszystkie prace blacharskie i mechaniczne były przeprowadzana na checkpointach, a także w trasie, co stanowiło dodatkową atrakcję dla widzów i kibiców MustangRace.